Menu Zavrieť
Viac Zavrieť
MAJSTROVSTVÁ SVETA V HOKEJBALE 2019
Tímy a zápasy

Piják sa už teší na zápas proti Česku

17. 6. 2019 | Michal Runák
Lukáš Piják sa v zápase Slovenska proti Veľkej Británii blysol tromi bodmi.

"Ja som spokojný, ja sa teším z každého gólu, ktorý dám. Neprišiel som sem v pozícii kanoniera, mám iné úlohy, hlavne vybehať lopty a pomôcť chalanom v obrane. Ale ak dám gól, tak ma to samozrejme teší," povedal Piják po zápase. Súboj s Britmi bola pre Slovákov povinná jazda, zápas s outsiderom mali po celý čas pod kontrolou. Niektoré opory do stretnutia nenastúpili, tréneri tak ušetrili aj sily. Pred utorkovým šlágrom s Českou republikou to prišlo hráčom vhod. Proti Britom hrali Slováci v tréningovom tempe. "Program je nabitý, každý zápas je ťažký, takže nám to prospeje. Oddýchneme si a v utorok ideme na to," dodal Piják.

{{pic=l,,files/hb/article-images/201906/pijak_ms_2019_ocenenie.jpg}}Práve súboj s Českom bude kľúčový v boji o celkový triumf v A-skupine. "Budú rozhodovať detaily, bude to boj o každý centimeter plochy. Ja verím, že dáme o gól viac ako Česi," skonštatoval Piják.  

Pri preberaní ceny pre najlepšieho hráča zápasu mu tlieskala aj jeho priateľka Alexandra Gáborčíková. Slovenská reprezentantka si rovnaké ocenenie prevzala deň predtým po súboji s USA. "Som veľmi hrdý na to, čo včera predviedla. Ale mal som motiváciu, hovoril som si, že by bolo pekné, ak by sme získali ocenenie obaja. Takže jeden zo svojich dvoch gólov venujem jej a druhý gól sestrinej dcérke Emke, ktorá sa narodila 12. júna," vyhlásil slovenský reprezentant.

Piják s Gáborčíkovou tvoria pár od MS 2017 z Pardubíc, kde si padli do oka. V Košiciach však majú tréneri oba výbery pod kontrolou a spoločnú izbu im nepovolili. "Spoločnú izbu veru nemáme (smiech). Ale trávime samozrejme spolu veľa času, vždy keď sa dá," uzavrel Piják.

Partneri